Görme Engelliler

Tarihçemiz

         Okulun ilk öğrencilerinden Mehmet Akboyun (1926) ve ilyas Parça(1925) Göcek İlkokulu´nun 1937 yılında açıldığını ve ilk öğrencileri olduklarını söylediler.Söz konusu ilkokulun baraka halinde bugünkü Göcek Meydanı´nda olduğunu belirttiler. Göcek İlkokulu 1959-1960 döneminde yeni okul yapılması nedeniyle eğitim ve öğretime cami ve barakada devam edilmiştir.Cami içerisindeki sınıflar perdeler ile bölünerek oluşturulmuştur.Cuma günleri öğrenciler camiden çıkarılarak halkın ibadet etmesi sağlanmıştır. Cumhuriyet´in 50.yılında Göcek´e kalıcı bir eser olarak Etibank Üçköprü Maden İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü´nce tam donanımlı ek bir okul binası yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı´na devredilmiş ve 29 Ekim 1973 tarihinde açılışı yapılarak normal eğitim öğretime dönülmüştür. İlkokulların kesintisiz 8 yıla çıkartılması ve ilköğretim okulu olarak yeniden yapılanmasından sonra eğitime devam edilmekte olan Göcek İlköğretim Okulu Binası mevcut haliyle yetersiz kalmıştır.Göcek´te yeterli derslikleri , laboratuvarı,kütüphanesi gibi yeni müfredata uygun okul yapımı için faaliyete geçilerek Göcek Belediyesi´nin tahsis etmiş olduğu 6000 metrekarelik arsa üzerinde inşaatına başlanan Göcek İlköğretim Okulumuz , işadamı Rahmi KOÇ ile bir grup sanayici ve işadamlarının katkıları ile Turmepa Derneği tarafından Göcek Deniztemiz İlköğretim Okulu olarak 18 Eylül 1998 tarihinde Eğitim ve Öğretim´e açılmıştır.Okulumuz Deniztemiz Derneği tarafından yapılıp Milli Eğitim Bakanlığı´na devredildiği için ismi Deniztemiz İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Okulumuzda 22 derslik , laboratuvar , atölye , depo , idare odası , Yemekhane ve arşiv vardır.Spor salonumuz olmamasına rağmen yapımı Koray İnşaat tarafından gerçekleştirilen basketbol ve voleybol sahası mevcuttur.Ders saatleri dışında halkın kullanımına açıktır.Toplam okul bahçesi alanı 5250 metrekaredir. Ayrıca Sabunlu , Gökçeovacık ve Karacaören köylerinden taşımalı olarak gelen öğrencilerimiz vardır. 

       Okulumuza 2012 yılında İşadamı Niyazi METE tarafından Çelik Konstrüksiyondan 4 Derslikli Okulöncesi eğitimde kullanılmak üzere 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Gökçeovacık Köyü ilkokulu, Gökçeovacık -Kertmeç mahallesi İlkokulu, Göcek -Taşbaşı mahallesi İlkokulu ve Sabunlu Köyü İlkokullarının Taşımalı Eğitim Sistemi nedeniyle kapanması sonucu ilgili okulların geçmiş yıllara ait evrakları okulumuzda muhafaza edilmekte olup; Geçmiş yılara ait diploma vs. işlemleri müdürülüğümüzce takip edilmektedi.